Jak już informowaliśmy, od 1 stycznia 2023 r. każdy, kto jest płatnikiem składek, ma ustawowy obowiązek posiadania profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Dotyczy to wszystkich przedsiębiorców także tych, którzy opłacają składki tylko dla siebie.

PUE ZUS umożliwia dostęp online do wielu usług ZUS, jest źródłem informacji i daje możliwość samodzielnego tworzenia dokumentów, dlatego warto założyć swój profil jak najszybciej. Umożliwia załatwienie większości spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi w dowolnym miejscu i czasie.

Wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej o funkcjach systemu, ZUS zaprasza na bezpłatne webinarium pt. „Praktyczne informacje o PUE ZUS”. Podczas webinarium eksperci z ZUS opowiedzą i pokażą jak korzystać z profilu płatnika na PUE ZUS.

Webinarium będzie zrealizowane online na platformie Webex 13 grudnia 2022 r. godz. 9.00 – 10.30

Link: https://zus.webex.com/zus/j.php?MTID=me5400724cda7ed813a367bc1df571a91

Na szkolenie nie trzeba się zapisywać – webinarium są otwarte dla wszystkich chętnych. Aby dołączyć do spotkania, trzeba użyć linku przypisanego do wybranego terminu. Nie trzeba mieć zainstalowanej żadnej specjalnej aplikacji – wystarczy przeglądarka z dostępem do internetu.