Od kwietnia br. na portalu Biznes.gov.pl przedsiębiorca będzie mógł w jednym miejscu załatwić wiele spraw urzędowych od początku do końca. Nowy serwis „wchłonie” dotychczas istniejący rejestr CEIDG.

Resort rozwoju, pracy i technologii  zapowiada połączenie dwóch, działających dziś oddzielnie,  serwisów internetowych: Biznes.gov.pl i CEIDG.gov.pl w jeden i stworzenie tzw. Konta Przedsiębiorcy.

Co w nowym serwisie?

Nowa odsłona platformy Biznes.gov.pl przeznaczonej dla potencjalnych i obecnych przedsiębiorców ma dostarczyć im rzetelnych i sprawdzonych informacji i umożliwić załatwienie urzędowych spraw online, za pomocą e-usług od A do Z. Jedynym warunkiem skorzystania z serwisu będzie aktywny Profil Zaufany.
Konto przedsiębiorcy będzie miejscem do sprawdzania powiadomień, statusu i historii realizowanych spraw urzędowych, również spraw załatwianych w rejestrze CEIDG.
Możliwość  wielokrotnego korzystania z danych raz wprowadzonych sprawi, że realizacja dostępnych e-usług publicznych jest szybsza i prostsza. Nowością będzie wyszukiwarka firm zarejestrowanych zarówno w CEIDG, jak i KRS, co uprości przedsiębiorcom weryfikację kontrahentów. Przydatnym narzędziem może okazać się „przypominajka” o zbliżających się terminach załatwienia danej sprawy urzędowej, tak aby przedsiębiorca nie przeoczył żadnej ważnej dla niego daty związanej z prowadzeniem działalności gospodarczej.
Więcej szczegółów o połączeniu ceidg.gov.pl i Biznes.gov.pl znajduje się na stronie Biznes.gov.pl.