Już dziś przedsiębiorca, który ma (bądź założy) konto na Biznes.gov.pl, może w nim sprawdzić swój wpis do rejestru CEIDG i dokonać w nim zmian we bez potrzeby odwiedzania ceidg.gov.pl. Załatwi tam również ponad 300 spraw urzędowych bez wychodzenia z domu.

Konto przedsiębiorcy na Biznes.gov.pl https://www.biznes.gov.pl/pl, to oszczędność czasu i liczne ułatwienia w załatwianiu spraw przez internet. Co ważne, lista tych ułatwień będzie się stopniowo zwiększać.
Serwis daje możliwość komunikacji z urzędami, w tym odbierania informacji o załatwieniu sprawy i ewentualnych powiadomień o błędach we wnioskach. Zarejestrowany użytkownik Biznes.gov.pl nie musi za każdym razem wprowadzać swoich danych do wniosków, które chce wysłać. Po zalogowaniu, pola z zapisanymi w systemie danymi są wypełniane automatycznie.
Biznes.gov.pl udostępnia ok. 300 różnych e-usług, za które odpowiadają różne instytucje publiczne. To oznacza, że w jednym miejscu przedsiębiorca może załatwić zarówno sprawy w rejestrze CEIDG, jak i liczne sprawy urzędowe, które pojawią przy prowadzeniu firmy. Zarejestrowany użytkownik Biznes.gov.pl odbierze na swoim koncie przykładowo: zaświadczenie o niezaleganiu w podatkach, zaświadczenie potwierdzające status podatnika VAT czy zaświadczenie o niezaleganiu w ZUS. Załatwi sprawy w Urzędzie Ochrony Danych Osobowych, w Generalnej Inspekcji Transportu Drogowego, w Państwowej Inspekcji Pracy i wielu innych instytucjach.
Centrum Pomocy oferuje pomoc konsultantów za pośrednictwem kilku kanałów komunikacji, bez konieczności wychodzenia z domu (telefon, livechat i formularz do zgłaszania pytań).